Bir necha kun muqaddam Toshkent ko‘chalarida «Damas» avtomobili yo‘l harakati inspektorlaridan qochib yurgani haqida xabar berilgan edi.
Yo‘l harakati qoidalarini buzgan haydovchining shaxsi aniqlangan. U 30 yoshli Sanjar K. bo‘lib, tegishli hujjatlarsiz avtomobilni boshqargan. Bu haqda IIBB matbuot xizmati xabar berib o‘tdi.
Olmazor tumani ma’muriy sudi 30 iyulda ushbu holat bo‘yicha hukm chiqardi. Unga ko‘ra, Sanjar K. O‘zbekiston Respublikasi ma’muriy javobgarlik to‘g‘risidagi kodeksining «Ichki ishlar organlari xodimining qonuniy talablariga bo‘ysunmaslik» /(1 bo‘lim, 194 modda), «Transport vositasi haydovchisi tomonidan halal berish yoki avariya holatini yuzaga keltirish, yo‘lning qarama-qarshi yo‘nalish uchun mo‘ljallangan qismiga o‘tib ketish» (2 bo‘lim, 128-5 modda) va «Kichik bezorilik» (183) moddalari bo‘yicha aybdor deb topildi. Unga nisbatan eng kam ish haqining 11 barobari miqdorida jarima va 15 sutka qamoq jazosi tayinlandi.

Водитель «Дамаса», не подчинившийся инспектору ДПС, получил 15 суток
Ранее сообщалось о том, что 28 июля примерно в 17.00 часов на улице Сагбан в Алмазарском районе водитель «Дамаса» грубо нарушил ПДД и не подчинился требованиям инспектора ДПС.
Личность водителя была установлена. Им оказался 30-летний Санжар К., который управлял автомобилем, не имея соответствующих документов. Об этом сообщили в пресс-службе ГУВД.
30 июля состоялось заседание административного суда Алмазарского района, на котором суд, изучив материалы дела, признал Санжара К. виновным в совершении правонарушений, предусмотренных частью 1 статьи 194 («Невыполнение законных требований сотрудника органов внутренних дел»), частью 2 статьи 128-5 («Создание водителями транспортных средств помехи или аварийной ситуации, выезд на сторону дороги или полосу, предназначенную для встречного движения») и статьей 183 («Мелкое хулиганство») Кодекса Республики Узбекистан об административной ответственности, и в порядке статьи 34 КоАО назначил ему наказание в виде административного ареста сроком на 15 суток.