ИИББ актриса Луиза Расулованинг калтакланиши воқеасига изоҳ берди
ИИББ хабарига кўра, 9 март куни тахминан соат 15.00 ларда Чилонзор тумани, Чилонзор-6 даҳасидаги кўп қаватли уйлардан бирининг уйбошиси 1959 йилда туғилган А.Р. (Луиза Расулованинг онаси) ва шу кўп қаватли уйнинг иккинчи қаватида жойлашган ўқув муассасаси раҳбари 1971 йилда туғилган Б.Ч. билан ўзаро низо келиб чиққан. Низонинг сабаби А.Р. кўп қаватли уйнинг умумий кириш эшигига кодли қулф қўйиб, иккинчи қаватда жойлашган ўқув муассасасига келган ўқувчиларни киришига тўсқинлик қилган. Шу орада Б.Ч. фуқаро А.Р. ни қўлидан тортган вақтида А.Р. ва унинг қизи Луиза Расулова ерга йиқилган.
Л.Расулова ва унинг онасига тиббий ёрдам кўрсатилиши учун шифохонага ётқизилган. Бирламчи маълумотга кўра, А.Р.да «энса соҳаси юмшоқ тўқималарини лат ёйиши», Л.Расуловада «ўнг билак ва ўнг тизза соҳаси юмшоқ тўқималари лат ейиши» жароҳатлари борлиги аниқланган.

В ГУВД прокомментировали избиение актрисы Луизы Расуловой и ее матери
В сети распространилось видео узбекской актрисы Луизы Расуловой, где она со слезами на глазах рассказывает о том, что ее с матерью избил предприниматель.
По данным ГУВД, 9 марта примерно в 15:00 между жительницей одного из многоквартирных домов на массиве Чиланзар-6 А.Р., 1959 г. р. (мать актрисы Луизы Расуловой), и руководителем образовательного учреждения, расположенного на втором этаже этого дома, Б.Ч., 1971 г. р., возник конфликт.
Сообщается, что А.Р. установила кодовый замок (домофон) на общую входную дверь многоквартирного дома и препятствовала посещению учащихся учебного заведения. В ходе ссоры Б.Ч. тянул за руки А.Р. и её дочь Луизу Расулову, они упали на землю.
Луиза и ее мать были госпитализированы в медучреждение. По первичной информации установлено, что у А. Р. были повреждения мягких тканей в области шеи, а у Расуловой Луизы – повреждения мягких тканей правого запястья и правого колена.
Гражданин Б. Ч. был задержан инспектором по профилактике и доставлен в ближайший отдел органов внутренних дел.
По данной ситуации проводится проверка УКД УВД Чиланзарского района. По окончании расследования будет принято законное решение, говорится в сообщении.