Тойлоқда мактаб директорининг ўринбосари калтакланди
Самарқанд вилояти, Тойлоқ туманида мактаб директори ўринбосарининг калтакланганлиги ҳолати юзасидан жиноят иши қўзғатилди.
2021 йил 26 май куни директор ўринбосари А.С. 9-синф ўқувчиси А.Ш. имтиҳонга кечикиб келганлиги сабабли унга танбеҳ бериб, оғзаки уришганлиги учун ўқувчи аразлаб мактабдан чиқиб кетиб, шу кун амакисининг ўғиллари М.Ш. ва С.Ш.ларни мактабга бирга олиб келган, улар директор ўринбосарини хизмат хонасида уришиб, унга тан жароҳати етказишган.
Ушбу ҳолат бўйича 31 май куни Самарқанд вилояти, Тойлоқ туман ИИБ ҳузуридаги ТБ томонидан М.Ш. ва бошқаларга нисбатан Ўзбекистон Республикаси Жиноят кодексининг 277-моддаси (Безорилик) 2-қисми «б» банди билан жиноят иши қўзғатилиб, ҳозирда дастлабки тергов ҳаракатлари олиб борилмоқда.

В Тайлакском районе родственники школьника избили замдиректора
26 мая в одной из общеобразовательных школ, расположенных в Тайлакском районе Самаркандской области, родственники ученика 9 класса избили заместителя директора.
Сообщается, что замдиректора в этот день сделал замечание учащемуся А.Ш. за опоздание на экзамен. Последний, разозлившись, ушел из школы и вернулся туда вместе с двоюродными братьями М.Ш. и С.Ш. Они избили замдиректора школы в его кабинете и нанесли ему телесные повреждения.
По данному факту Следственным отделом при ОВД Тайлакского района было возбуждено уголовное дело по п. «б», ч.2 ст.277 УК РУз (Хулиганство, совершенное группой лиц), ведется следствие.