Toyloqda maktab direktorining o‘rinbosari kaltaklandi
Samarqand viloyati, Toyloq tumanida maktab direktori o‘rinbosarining kaltaklanganligi holati yuzasidan jinoyat ishi qo‘zg‘atildi.
2021 yil 26 may kuni direktor o‘rinbosari A.S. 9-sinf o‘quvchisi A.Sh. imtihonga kechikib kelganligi sababli unga tanbeh berib, og‘zaki urishganligi uchun o‘quvchi arazlab maktabdan chiqib ketib, shu kun amakisining o‘g‘illari M.Sh. va S.Sh.larni maktabga birga olib kelgan, ular direktor o‘rinbosarini xizmat xonasida urishib, unga tan jarohati yetkazishgan.
Ushbu holat bo‘yicha 31 may kuni Samarqand viloyati, Toyloq tuman IIB huzuridagi TB tomonidan M.Sh. va boshqalarga nisbatan O‘zbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining 277-moddasi (Bezorilik) 2-qismi «b» bandi bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atilib, hozirda dastlabki tergov harakatlari olib borilmoqda.

В Тайлакском районе родственники школьника избили замдиректора
26 мая в одной из общеобразовательных школ, расположенных в Тайлакском районе Самаркандской области, родственники ученика 9 класса избили заместителя директора.
Сообщается, что замдиректора в этот день сделал замечание учащемуся А.Ш. за опоздание на экзамен. Последний, разозлившись, ушел из школы и вернулся туда вместе с двоюродными братьями М.Ш. и С.Ш. Они избили замдиректора школы в его кабинете и нанесли ему телесные повреждения.
По данному факту Следственным отделом при ОВД Тайлакского района было возбуждено уголовное дело по п. «б», ч.2 ст.277 УК РУз (Хулиганство, совершенное группой лиц), ведется следствие.