Туғилмаган фарзандини минг долларга сотаётган аёл қўлга олинди
Наманган вилояти, Учқўрғон туманида 32 ёшли аёл туғилмаган, беш ойлик фарзандини минг долларга сотмоқчи бўлган аёл қўлга олинди. Бу ҳақда «Замон» информацион дастурида маълум қилинди.
Маълум қилинишича, аёлнинг 3 нафар фарзанди бўлиб, тўртинчи фарзандини дунёга келтиришни истамаган. Бироқ, кейинчалик ушбу фарзандини сотиш эвазига мўмайгина даромад олмоқчи бўлган, ушбу ниятда Учқўрғон туманидан фарзандига талабгор топиб, аввалида бола эвазига уй олиб беришини талаб қилган.
Талабгор моддий имкониятлари чекланганлигини айтиб, ушбу талабни рад қилган. Кейинчалик бола 1000 АҚШ долларига баҳоланган ва аёл жорий йилнинг 6 январь куни 500 доллар пулни олаётган вақтида ашёвий далиллар билан қўлга олинган.

В Намангане женщина пыталась продать еще не родившегося ребенка
В Учкурганском районе Наманганской области задержана 32-летняя женщина, которая пыталась продать своего еще не родившегося ребенка. Об этом сообщается в репортаже программы «Замон».
Сообщается, что у женщины было трое детей, и она не хотела рожать четвертого. Однако, женщина захотела получить небольшой доход. С этой целью она нашла покупателя в Учкурганском районе и потребовала от него дом в обмен на ребенка.
Покупатель отклонил это требование, заявив, что его материальные возможности ограничены. Позже ребенка оценили в 1000 долларов. Женщина была задержана 6 января этого года с вещественными доказательствами при получении 500 долларов из заявленной суммы.