Tug‘ilmagan farzandini ming dollarga sotayotgan ayol qo‘lga olindi
Namangan viloyati, Uchqo‘rg‘on tumanida 32 yoshli ayol tug‘ilmagan, besh oylik farzandini ming dollarga sotmoqchi bo‘lgan ayol qo‘lga olindi. Bu haqda «Zamon» informatsion dasturida ma’lum qilindi.
Ma’lum qilinishicha, ayolning 3 nafar farzandi bo‘lib, to‘rtinchi farzandini dunyoga keltirishni istamagan. Biroq, keyinchalik ushbu farzandini sotish evaziga mo‘maygina daromad olmoqchi bo‘lgan, ushbu niyatda Uchqo‘rg‘on tumanidan farzandiga talabgor topib, avvalida bola evaziga uy olib berishini talab qilgan.
Talabgor moddiy imkoniyatlari cheklanganligini aytib, ushbu talabni rad qilgan. Keyinchalik bola 1000 AQSh dollariga baholangan va ayol joriy yilning 6 yanvar kuni 500 dollar pulni olayotgan vaqtida ashyoviy dalillar bilan qo‘lga olingan.

В Намангане женщина пыталась продать еще не родившегося ребенка
В Учкурганском районе Наманганской области задержана 32-летняя женщина, которая пыталась продать своего еще не родившегося ребенка. Об этом сообщается в репортаже программы «Замон».
Сообщается, что у женщины было трое детей, и она не хотела рожать четвертого. Однако, женщина захотела получить небольшой доход. С этой целью она нашла покупателя в Учкурганском районе и потребовала от него дом в обмен на ребенка.
Покупатель отклонил это требование, заявив, что его материальные возможности ограничены. Позже ребенка оценили в 1000 долларов. Женщина была задержана 6 января этого года с вещественными доказательствами при получении 500 долларов из заявленной суммы.