Фуқарога 50 гектар ер майдони олиб беришни ваъда қилган муҳандис ва бош мутахассис ушланди.
Бош прокуратура ҳузуридаги Департамент ҳамда ДХХнинг Бухоро вилояти бошқармалари томонидан ўтказилган тезкор тадбирда, Давлат кадастрлари палатасининг Когон тумани филиали муҳандиси Ф.Х. ва туман ҳокимлиги бош мутахассиси С.Р.лар фуқаро А.нинг ишончига кириб пора беришга далолат қилиб, унга захирадаги ер майдонидан 50 гектарини ажратиб бериш эвазига 600 АҚШ доллари ва 1,5 млн сўмни олган вақтида ашёвий далиллар билан ушланганлар.
Мазкур ҳолат юзасидан Жиноят кодексининг 168-моддаси (фирибгарлик) ва 28, 211-моддаси (пора бериш) жиноят иши қўзғатилиб, прокуратурага юборилган.

Сотрудники хокимията и кадастра задержаны при получении более 2000 долларов
В ходе оперативного мероприятия, проведенного сотрудниками СГБ и Департамента при Генпрокуратуре, при получении взятки были задержаны инженер Каганского районного филиала Палаты государственного кадастра Ф.Х. и главный специалист районного хокимията С.Р.
Чиновники, войдя в доверие к гражданину А., обещали ему выделить 50 га земли. Двое мужчин были задержаны при получении 600 долларов США и 1,5 млн сумов.
По данному факту возбуждено уголовное дело по статье 168 (Мошенничество), 28 и 211 (Дача взятки) Уголовного кодекса, ведется следствие.