Наманганда асалари уялари ўғирлаб кетилганди. Лекин...
2021 йил 4 февраль куни Наманган вилояти Учқўрғон туманида яшовчи 1974 йилда туғилган фуқаро туман ИИБга ариза билан мурожаат қилган. Унда шу йил 1 февраль кунидан 3 февраль кунигача бўлган вақт оралиғида номаълум шахс Учқўрғон туманида яшовчи фуқаронинг яшаш уйи олдида жойлашган қурилиши якунланмаган участкасига қўйган нархи 15.000.000 сўмлик 12 та қутидаги асалари уяларини ўғирлаб кетганлигини маълум қилиб, чора кўришни сўраган.
Наманган вилоят ИИБ Ахборот хизмати хабарига кўра, Учқўрғон туман ИИБ ҲПБ профилактика инспектори ва ТБ катта терговчилари томонидан олиб борилган тезкор-қидирув ва суриштирув ҳаракатлари натижасида ушбу жиноятни Учқўрғон туманида яшовчи икки нафар фуқаро содир этганликлари аниқланган.
Ушбу ҳолат бўйича Учқўрғон туман ИИБ ҳузуридаги Тергов бўлинмаси томонидан Жиноят кодексининг 169-моддаси 2-қисми билан жиноят иши қўзғатилган.

У жителя Намангана украли 12 ящиков с ульями
У жителя Намангана украли 12 ящиков с ульями. В краже обвиняются двое местных жителей. Об этом сообщила пресс-служба областного УВД.
4 февраля нынешнего года с заявлением в органы внутренних дел обратился житель Учкурганского района, 1974 года рождения, который заявил о том, что в промежутке времени с 1 по 3 февраля этого года неизвестным украдены 12 ящиков с ульями на сумму 15 000 000 сумов, которые находились на недостроенном участке земли перед его домом и в связи с этим просил принять законные меры.
В результате оперативно-розыскных мероприятий, проведенных инспектором профилактики ОПП и старшим следователем СО ОВД Учкурганского района, обвинение в совершении данного преступления предъявлено двум жителям Учкурганского района.
По данному факту следственным отделением при ОВД Учкурганского района возбуждено уголовное дело по части 2 статьи 169 Уголовного кодекса.