Президент мева-сабзавотларни қайта ишлаш корхонасида бўлди
Президент Шавкат Мирзиёев Самарқанд туманидаги «Agromir» масъулияти чекланган жамиятини бориб кўрди. Бу ҳақда Президент матбуот хизмати хабар бериб ўтди.
Қарийб 450 киши доимий иш билан таъминланган корхонада йилига 60 минг тонна шарбат ва нектар, деярли 6 минг тонна концентратлар ишлаб чиқариш қувватига мавжуд бўлиб, бугунги кунда 42 турдаги маҳсулот тайёрланмоқда. Ишлаб чиқариш ва қадоқлаш цехлари Италия ҳамда Швейцария технологиялари билан жиҳозланган. Ўтган йили 2,1 миллион доллар, жорий йилда 5,5 миллион долларлик экспорт қилинган.
Давлатимиз раҳбари мева-сабзавотларни қайта ишлаш жараёнини, тайёр маҳсулотлар намуналарини кўздан кечирди.

Президент посетил предприятие по переработке плодоовoщной продукции
Шавкат Мирзиёев ознакомился с деятельностью общества с ограниченной ответственностью «Agromir» в Самаркандском районе. Об этом сообщила пресс-служба Президента.
На предприятии, где постоянной работой обеспечены почти 450 человек, способны производить в год 60 тысяч тонн сока и нектара, около 6 тысяч тонн концентратов. В настоящее время здесь выпускают продукцию 42 видов. Производственные и упаковочные цехи оснащены итальянскими и швейцарскими технологиями. В прошлом году предприятие экспортировало продукцию на 2,1 миллиона, а за минувший период текущего года – уже 5,5 миллиона долларов.
Глава государства ознакомился с процессом переработки фруктов и овощей, образцами готовой продукции.