Prezident meva-sabzavotlarni qayta ishlash korxonasida bo‘ldi
Prezident Shavkat Mirziyoyev Samarqand tumanidagi «Agromir» mas’uliyati cheklangan jamiyatini borib ko‘rdi. Bu haqda Prezident matbuot xizmati xabar berib o‘tdi.
Qariyb 450 kishi doimiy ish bilan ta’minlangan korxonada yiliga 60 ming tonna sharbat va nektar, deyarli 6 ming tonna konsentratlar ishlab chiqarish quvvatiga mavjud bo‘lib, bugungi kunda 42 turdagi mahsulot tayyorlanmoqda. Ishlab chiqarish va qadoqlash sexlari Italiya hamda Shveysariya texnologiyalari bilan jihozlangan. O‘tgan yili 2,1 million dollar, joriy yilda 5,5 million dollarlik eksport qilingan.

Президент посетил предприятие по переработке плодоовoщной продукции
Шавкат Мирзиёев ознакомился с деятельностью общества с ограниченной ответственностью «Agromir» в Самаркандском районе. Об этом сообщила пресс-служба Президента.
На предприятии, где постоянной работой обеспечены почти 450 человек, способны производить в год 60 тысяч тонн сока и нектара, около 6 тысяч тонн концентратов. В настоящее время здесь выпускают продукцию 42 видов. Производственные и упаковочные цехи оснащены итальянскими и швейцарскими технологиями. В прошлом году предприятие экспортировало продукцию на 2,1 миллиона, а за минувший период текущего года – уже 5,5 миллиона долларов.
Глава государства ознакомился с процессом переработки фруктов и овощей, образцами готовой продукции.