Эртага Тошкентда қор ёғиши мумкин
Республика Гидрометеорология маркази маълумотига кўра, 6 февраль куни Тошкентда ҳаво ўзгариб туради, кечаси ва куннинг биринчи ярмида қор ёғиб, туман тушиши мумкин. Кечаси 2-4 даража совуқ, кундузи 0-2 даража илиқ бўлади.
Қорақалпоғистон Республикаси ва Хоразм вилоятида ҳаво ўзгариб туради, ёғингарчилик бўлмайди. Айрим жойларда туман тушиши мумкин. Кечаси 7-12, кундузи 0-5 даража совуқ, Хоразм вилоятида кечаси 5-10 даража совуқ, кундузи 3 даража совуқ, 2 даража илиқ бўлади.
Бухоро ва Навоий вилоятларида ҳаво ўзгариб туради, ёғингарчилик бўлмайди. Айрим жойларда туман тушиши мумкин. Кечаси 2-7 даража совуқ, кундузи 2-7 даража илиқ бўлади.
Тошкент, Жиззах ва Сирдарё вилоятларида ҳаво ўзгариб туради, айрим жойларда қор ёғиб, туман тушиши мумкин. Кечаси 2-7 даража совуқ, кундузи 2 даража совуқ, 3 даража илиқ бўлади.
Самарқанд вилоятида ҳаво ўзгариб туради, ёғингарчилик бўлмайди. Айрим жойларда туман тушиши мумкин. Кечаси 2-7 даража совуқ, кундузи 2 даража совуқ, 3 даража илиқ бўлади.
Қашқадарё ва Сурхондарё вилоятларида ҳаво ўзгариб туради, ёғингарчилик бўлмайди. Айрим жойларда туман тушиши мумкин. Кечаси 0-5 даража совуқ, кундузи 0-5 даража илиқ бўлади.
Андижон, Наманган ва Фарғона вилоятларида ҳаво ўзгариб туради, айрим жойларда қор ёғиб, туман тушиши мумкин. Кечаси 2 даража совуқ, 3 даража илиқ, кундузи 0-5 даража илиқ бўлади.
Республикамизнинг тоғли ҳудудларида ҳаво ўзгариб туради, айрим жойларда ёғингарчилик бўлиб, туман тушиши мумкин. Қор кўчиши хавфи бор. Ҳаво ҳарорати кечаси ва кундузи 3-8 даража совуқ бўлади.

В Ташкенте завтра может выпасть снег
По сообщениям Гидрометцентра республики, 6 февраля в Ташкенте переменная облачность, ночью и в первой половине дня возможен небольшой снег, туман. Ветер западный 5-10 м/с. Температура ночью 2-4 мороза, днем 0-2 тепла.
В Каракалпакстане и Хорезмской области переменная облачность, без осадков. Местами возможен туман. Ветер восточный 7-12 м/с. Температура ночью 7-12 мороза, днем 0-5 мороза. По Хорезмской области ночью 5-10 мороза, днем 3 мороза-2 тепла.
В Бухарской и Навоийской областях переменная облачность, без осадков. Ветер восточный 7-12 м/с. Температура ночью 2-7 мороза, днем 2 -7 тепла.
В Ташкентской, Джизакской и Сырдарьинской областях переменная облачность, местами возможен небольшой снег, туман. Ветер западный 7-12 м/с. Температура ночью 2-7 мороза, днем 2 мороза -3 тепла.
В Самаркандской области переменная облачность, без осадков. Местами возможен туман. Ветер восточный 7-12 м/с. Температура ночью 2-7 мороза, днем 2 мороза-3 тепла.
В Андижанской, Наманганской и Ферганской областях переменная облачность, местами возможен небольшой снег, туман. Ветер западный 7-12 м/с. Температура ночью 2 мороза - 3 тепла, днем 0-5 тепла.
В горных районах республики переменная облачность, местами осадки. Возможен туман. Лавиноопасно. Ветер западный с переходом на восточный 7-12 м/с. Температура ночью и днем 3-8 мороза.