«Интернетдаги гаплар дилимни оғритди». Президент Шуҳратбек Абдураҳмоновга танбеҳ берди
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев раислигида 5 июль куни биринчи ярим йилликда давлат бюджетига тушумлар натижадорлигини таҳлил қилиш ва янги вазифаларни белгилаш масалаларига бағишланган видеоселектор йиғилиши ўтказилгани ҳақида хабар бергандик.
Kun.uz хабарига кўра, йиғилиш якунида президент Андижон вилояти ҳокими Шуҳратбек Абдураҳмоновни танқид қилди.
Президент интернетда вилоят ҳокими билан боғлиқ хабарларни кузатганини, Андижон вилоятида ижтимоий соҳада амалга оширилаётган ишлардан кўнгли тўлмаётганини айтиб ўтган.
«Сени ҳурмат қиламан. Лекин интернетдаги гаплар дилимни оғритди. Оғир-босиқ бўл. Садоқат бошқа, амал бошқа», деган президент.
Ўз навбатида ҳоким йўл қўйган хатоларини тушуниб етганини айтиб, бу ҳолат учун узр сўраган ва бундай ҳолат бошқа такрорланмаслигига ваъда берган.
Эслатиб ўтамиз, Андижон вилояти ҳокими аввалига президентнинг Андижон вилоятига ташрифи вақтида кўзбўямачилик қилингани ҳақида хабарлар шов-шув бўлганди. Кейинроқ унинг вилоят ҳокимлигида ўтказилган йиғилишда бир қатор вазир ва бошқа мансабдорларни ҳақорат қилгани ёзилган аудио тарқалди ҳамда кенг жамоатчилик муҳокамаларига сабаб бўлди.

«Твои слова в интернете меня обидели». Президент раскритиковал Шухратбека Абдурахмонова
![«Твои слова в интернете меня обидели». Президент раскритиковал Шухратбека Абдурахмонова](https://xabar.uz/static/crop/2/3/920__95_2341293853.jpg)
Напомним, 5 июля, под председательством президента состоялось видеоселекторное совещание, посвященное анализу результативности обеспечения поступлений в государственный бюджет в первом полугодии текущего года и определению новых задач в этой сфере.
Как сообщает Kun.uz, в конце мероприятия Шавкат Мирзиёев жестко раскритиковал хокима Андижанской области Шухратбека Абдурахмонова.
Глава государства сообщил, что он в курсе того, что происходит в интернете. Он также подчеркнул, что он не доволен его работой в социальной сфере.
«Я тебя уважаю, но твои слова в интернете меня обидели. Успокойся и будь серьезным человеком. Преданность это одно, а должность и работа - это другое», - сказал Мирзиёев.