Ўзбекистонлик талабалар Кореяда велосипед ўғирлагани тасдиқланди — ТИВ
Мамлакатимизнинг Сеул шаҳридаги (Корея Республикаси) элчихонасининг консуллик бўлими чет эллик талабалар, жумладан икки нафар Ўзбекистон фуқароларининг велосипедлар ўғирлагани ва Чонжу шаҳри полицияси томонидан қўлга олингани тўғрисидаги ОАВда тарқалган маълумотни тасдиқлади. Айни пайтда тергов ишлари олиб борилмоқда.
Элчихона ҳуқуқни муҳофаза қилувчи органлар билан алоқа ўрнатган ва вазиятни назоратга олган.
Консуллик-ҳуқуқий департаменти Корея Республикаси ҳудудида бўлиб турган Ўзбекистон фуқароларига зарурат вазиятларда Сеул шаҳридаги Элчихонага қуйидаги телефон рақамлари орқали мурожаат қилишлари мумкинлигини эслатиб ўтади: +82-02-574-65-54, +82-02-577-36-60.

Студенты из Узбекистана задержаны в Корее за кражу велосипедов
Консульский отдел Посольства Узбекистана в городе Сеуле (Республика Корея) подтвердил распространённую в СМИ информацию о том, что иностранные студенты, в том числе двое граждан нашей страны, совершили кражу велосипедов и были задержаны полицией города Чонджу. Проводятся следственные мероприятия. Об этом сообщает пресс-служба МИД Узбекистана.
Посольство установило контакты с правоохранительными органами и взяло ситуацию на контроль.
Консульско-правовой департамент напоминает находящимся на территории Республики Корея гражданам Узбекистана, что они в необходимых случаях могут обратиться в Посольство в г.Сеуле по телефонам: +82-02-574-65-54, +82-02-577-36-60.