Шавкат Мирзиёев қасамёд қабул қилди
Олий Мажлис Қонунчилик палатаси ва Сенатнинг Ўзбекистон Республикаси сайланган Президентининг лавозимига киришишига бағишланган қўшма мажлиси бошланди.
Унда Шавкат Мирзиёев тантанали қасамёд қилди ва Ўзбекистон Республикаси Президенти лавозимига киришди. Унга Президентлик Олий нишони ва байроғи топширилди.
«Ўзбекистон халқига садоқат билан хизмат қилишга, республиканинг Конституцияси ва қонунларига қатъий риоя этишга, фуқароларнинг ҳуқуқлари ва эркинликларига кафолат беришга, Ўзбекистон Республикаси Президенти зиммасига юклатилган вазифаларни виждонан бажаришга тантанали қасамёд қиламан», деди давлат раҳбари.

Шавкат Мирзиёев принес присягу и вновь вступил в должность главы государства
На совместном заседании Законодательной палаты и Сената Олий Мажлиса состоялась церемония инаугурации избранного президента Шавката Мирзиёева.
Шавкат Мирзиёев принес присягу на верность Конституции Узбекистана и Корану и вступил в должность главы государства на третий срок.
«Торжественно клянусь верно служить народу Узбекистана, неукоснительно соблюдать Конституцию и законы республики, гарантировать права и свободы граждан, добросовестно выполнять задачи, возложенные на президента Узбекистана,» — сказал он.