ТИВ Мадинада содир бўлган ЙТҲ бўйича баёнот билан чиқди
Саудия Арабистони ОАВ берган маълумотларга кўра 2019 йилнинг 16 октябрь куни Мадина округининг Ал-Аҳал туманида 39 нафар йўловчиси бор автобус иштирокида йўл-транспорт ҳодисаси юз берган. Автобус оғир юк машинаси билан тўқнашган.
ЙТҲ оқибатида 35 киши вафот этди, 4 та йўловчи жароҳат олди ва касалхонага ётқизилган. Саудия Арабистони тегишли органлари ва Қизил ярим ой бошқармасининг вакиллари ҳодиса сабаблари юзасидан текширувларни бошлади.
Вафот этганлар Саудия Арабистонида яшовчи Осиё ва араб мамлакатларидан келган экспатриантлар эканини хабар қилди.
Ўзбекистоннинг Саудия Арабистонидаги дипломатик ваколатхоналарига мазкур ҳодиса оқибатида вафот этганлар ва жароҳатланганлар орасида Ўзбекистон фуқаролари борлиги тўғрисида маълумот келиб тушмади, дейилади Ташқи ишлар вазирлиги хабарида.

МИД сделал заявление о наличии граждан Узбекистана среди жертв ДТП в Медине
По информации СМИ Саудовской Аравии, 16 октября 2019 года в 19.00 в районе Аль-Ахал округа Медины произошло дорожно-транспортное происшествие с участием автобуса с 39 пассажирами, который столкнулся с тяжелым грузовиком.
В результате ДТП жертвами стали 35 человек, 4 пассажира получили ранения и были доставлены в больницу. Соответствующие органы и представители Управления Красного Полумесяца Саудовской Аравии начали расследование причин происшествия.
Саудовское информационное агентство SPA сообщило, что погибшие являются экспатриантами из азиатских и арабских стран, проживающими в Саудовской Аравии.
По данным МИД, в дипломатические миссии Узбекистана в Саудовской Аравии информация о наличии узбекских граждан среди погибших и пострадавших в данной аварии не поступала.