«Янги Наманган» шаҳарчаси қурилади
Президентликка номзод Шавкат Мирзиёев айни вақтда Наманган вилоятида бўлиб турибди. Амалдаги давлат раҳбари вилоятда янги шаҳарча қурилишини маълум қилди.
— Наманган – аҳолиси сони миллион кишидан иборат шаҳарга айланади.
Бунинг учун, «Юксалиш» массивида 30 минг оила учун 330 та кўп қаватли уйлар, мактаб, боғча, шифохона, кичик саноат зоналари, хизмат кўрсатиш объектларини қамраб олган «Янги Наманган» шаҳарчаси бунёд этилади.
Шунингдек, шаҳарчада 95 гектар майдонда «Янги Ўзбекистон боғи» барпо қилинади. Наманган шаҳри марказида барча қулайликларга эга Халқаро ишбилармонлик маркази қурилади, — деди Шавкат Мирзиёев.

В Намангане построят городок «Новый Наманган»
Кандидат в президенты Шавкат Мирзиёев в настоящее время пребывает в Наманганской области. В ходе встречи с избирателями он анонсировал строительство нового городка, сообщает корреспондент Xabar.uz.
— Наманган станет городом-миллионником. Для этого в массиве «Юксалиш» будет построен городок «Новый Наманган», на территории которого будут возведены 330 многоэтажных домов на 30 тысяч семей, школы, детские сады, поликлиники, малые промышленные зоны, объекты обслуживания.
Также на площади 95 га будет построен парк «Новый Узбекистан». В центре Намангана будет возведен Международный центр предпринимательства, – рассказал Шавкат Мирзиёев.