Бухорода яна тузалганлар бор. Вилоят коронавирусдан тоза ҳудуд бўлишига оз қолди
Бухоро вилоятида коронавирусга чалинган навбатдаги 23 нафар бемор тўлиқ соғайди ва реабилитацияга кузатилди.
Шифо топганларнинг 15 нафари Россиядан чартер рейс билан Бухорога олиб келинган ва карантинга олинган. Коронавирус инфекцияси тасдиқлангач, шифохонага жойлаштирилган. Қолган 8 нафари коронавирусга чалинганлар билан мулоқот орқали касалликни юқтириб олишган.
Ҳудудлар кесимида оладиган бўлсак, Бухоро вилоятидан 9 нафар, Қашқадарё вилояти ва Тошкент шаҳридан 3 нафардан, Самарқанд ва Андижон вилоятларидан 2 нафардан, Қорақалпоғистон Республикаси, Тошкент, Фарғона ва Наманган вилоятларидан 1 нафардан. Уларнинг 13 нафари эркак, 10 нафари аёл бўлиб, энг ёши каттаси 50 ёшда бўлса, энг ёши кичиги 20 ёш.
Бухоро вилояти бўйича шу пайтга қадар 404 нафар бемор соғайган бўлса, эндиликда улар 427 нафарга етиб, даволанаётган беморлар 13 нафарни ташкил этмоқда. Ушбу вилоят коронавирусдан ҳоли ҳудуд мақомини олишга жуда яқин турибди.

В Бухарской области от коронавируса вылечились 23 человека
В Бухарской области от коронавируса полностью выздоровели и отправились на реабилитацию еще 23 пациента. О этом сообщает пресс-служба Минздрава.
15 выздоровевших были привезены в Бухару чартерным рейсом из России и помещены на карантин. После подтверждения коронавирусной инфекции они были госпитализированы. Остальные 8 заразились в результате контакта с больными.
Среди пациентов 9 человек из Бухарской области, по 3 – из Кашкадарьинской области и города Ташкента, по 2 человека – Самаркандской и Андижанской областей, по 1 – Республики Каракалпакстан, Ташкентской, Ферганской и Наманганской областей. Из них 13 мужчин и 10 женщин, самому старшему – 50 лет, а младшему – 20 лет.
В Бухарской области до сих пор было вылечено 404 пациента, теперь их количество достигло 427 и здесь сегодня от коронавируса лечатся 13 человек. Этот регион очень близок к получению статуса свободной от коронавируса территории.