Трамп коронавирус вакцинаси қачон пайдо бўлишига шама қилди
АҚШ президенти Дональд Трамп SARS-CoV-2 коронавирусига қарши вакцина 3 ноябрга белгиланган президентлик сайловларигача пайдо бўлишига шама қилди. Бу ҳақда «Reuters» хабар берган.
Ушбу фикр АҚШ раҳбари билан журналист Геральдо Ривьера ўртасидаги радиоэшиттириш пайтида бўлиб ўтган суҳбат чоғида айтиб ўтилган. Худди шундай саволга жавобан Трамп вакцина йилнинг охирида эмас, эртароқ пайдо бўлишини маълум қилган.
Журналистнинг «Бу 3 ноябрда содир бўладими?» деган саволига президент шундай жавоб берди: «Менимча, унгача яратилиш эҳтимоли бор, лекин умуман олганда — тахминан ўша пайтларда пайдо бўлади».

Трамп предрек появление вакцины от коронавируса к президентским выборам
Президент США Дональд Трамп предрек возможное появление вакцины от коронавируса SARS-CoV-2 уже к президентским выборам, назначенным на 3 ноября этого года. Об этом сообщает Reuters.
Это утверждение прозвучало в беседе главы США с журналистом Геральдо Ривьерой в эфире его радиопередачи. В ответ на соответствующий вопрос Трамп заявил, что вакцина может появиться куда раньше, чем в конце года.
Когда ведущий уточнил, случится ли это к 3 ноября, президент ответил: «Я думаю, с некоторой долей вероятности это возможно и до них, но вообще — примерно в этот момент».