«Бойсун баҳори» фестивалидан фоторепортаж
Бугун, 28 апрель куни Бойсун туманининг Паданг қишлоғида «Бойсун баҳори-2018» фольклор фестивали бўлиб ўтмоқда. Унда юртимизнинг барча вилоятларидан турли фольклор дасталари қатнашяпти. Фестивалга 20 га яқин давлатлардан меҳмонлар ташриф буюрган.
Бойсун юртимизнинг қадимий ва шу билан биргаликда, навқирон кентларидан саналади. Бойсуннинг жаҳон моддий ва номоддий маданият бешиги сифатида эътироф этилиши бизга ғурур ва ифтихор бағишлайди. Буни фестивалга ташриф буюрган сайёҳлар ҳам таъкидлашмоқда.
Фестивалда ҳунармандлар, жумладан, кулоллар, ипакчилар ҳам фаол қатнашмоқда. Юртимизнинг бой ўтмиши, нафис маданий мероси, миллий қадриятларимиз ушбу тантанада аксини топган.

Фоторепортаж с фестиваля «Бойсун бахори»
В кишлаке Паданг Бойсунского района прошел фольклорный фестиваль «Бойсун бахори-2018». В нем приняли участие фольклорные коллективы со всех регионов Узбекистана. Гостями праздника стали представители 20 государств.
Бойсун считается древним и одновременно молодым городком. Мы гордимся тем, что Бойсун признан в качестве устного и нематериального культурного наследия человечества. Это подтверждают и многочисленные иностранные гости, посетившие фестиваль.
В фестивале принимают активное участие ремесленники, в том числе гончары, мастера шелка. На празднике ярко было продемонстрировано наше богатое прошлое, изящное культурное наследие, национальные ценности.