«Boysun bahori» festivalidan fotoreportaj
Bugun, 28-aprel kuni Boysun tumanining Padang qishlog‘ida «Boysun bahori-2018» folklor festivali bo‘lib o‘tmoqda. Unda yurtimizning barcha viloyatlaridan turli folklor dastalari qatnashyapti. Festivalga 20 ga yaqin davlatlardan mehmonlar tashrif buyurgan.
Boysun yurtimizning qadimiy va shu bilan birgalikda, navqiron kentlaridan sanaladi. Boysunning jahon moddiy va nomoddiy madaniyat beshigi sifatida e’tirof etilishi bizga g‘urur va iftixor bag‘ishlaydi. Buni festivalga tashrif buyurgan sayyohlar ham ta’kidlashmoqda.
Festivalda hunarmandlar, jumladan, kulollar, ipakchilar ham faol qatnashmoqda. Yurtimizning boy o‘tmishi, nafis madaniy merosi, milliy qadriyatlarimiz ushbu tantanada aksini topgan.

Фоторепортаж с фестиваля «Бойсун бахори»
В кишлаке Паданг Бойсунского района прошел фольклорный фестиваль «Бойсун бахори-2018». В нем приняли участие фольклорные коллективы со всех регионов Узбекистана. Гостями праздника стали представители 20 государств.
Бойсун считается древним и одновременно молодым городком. Мы гордимся тем, что Бойсун признан в качестве устного и нематериального культурного наследия человечества. Это подтверждают и многочисленные иностранные гости, посетившие фестиваль.
В фестивале принимают активное участие ремесленники, в том числе гончары, мастера шелка. На празднике ярко было продемонстрировано наше богатое прошлое, изящное культурное наследие, национальные ценности.