Тошкентда 7 мартдан йўлларни таъмирлаш мавсуми бошланади
Тошкентда 2025 йилда жорий ва капитал таъмирлаш талаб қилинадиган кўчалар рўйхатини ўз ичига олган манзилли таъмирлаш дастури ишлаб чиқилди.
Пойтахт ҳокимлиги ахборот хизмати хабарига кўра, дастур доирасида умумий майдони 65 минг квадрат метрдан ортиқ бўлган йўлларни таъмирлаш режалаштирилган. Жумладан, таъмирлаш ишлари ишлар қопламанинг узоқ муддат чидамли бўлишини таъминлайдиган технологиялар ва материалларни қўллаган ҳолда ихтисослаштирилган бўлинмалар томонидан 7 мартдан бошлаб амалга оширилади.
«Тирбандликларнинг олдини олиш ва ноқулайликларни камайтириш мақсадида йўл ишлари асосан транспорт ҳаракати энг кам бўлган соатларда ташкил этилади», – дейилади ҳокимлик маълумотида.

В Ташкенте стартовал сезон ремонта дорог
С 7 марта в Ташкенте стартовали работы по ремонту дорог. Об этом сообщила пресс-служба столичного хокимията.
В целях реализации соответствующих постановлений Президента Республики Узбекистан и Кабинета Министров, а также для обеспечения безопасности дорожного движения и повышения удобства передвижения городского населения и общественного транспорта, была проведена проверка состояния улиц Ташкента с активным транспортным потоком.
По итогам анализа разработана адресная программа ремонта, включающая перечень улиц, требующих текущего и капитального обновления в 2025 году. В рамках программы планируется отремонтировать дороги общей площадью более 65 000 м².
Работы будут проводиться специализированными подразделениями с применением технологий и материалов, обеспечивающих долговечность покрытия.
Во избежание пробок и минимизации неудобств, дорожные работы будут организованы преимущественно вне часов пиковой нагрузки.