Тошкент шаҳридаги Инҳа университети (IUT)да 9 май — Хотира ва Қадрлаш куни ҳамда Иккинчи жаҳон урушида қозонилган ғалабанинг 73 йиллигига бағишланган «Беш авлод учрашуви» маънавий-маърифий тадбир ўтказилди.
Тадбир Ўзбекистон Республикаси ахборот технологиялари ва коммуникацияларини ривожлантириш вазирлиги ҳамда Тошкент шаҳридаги Инҳа университети томонидан ташкиллаштирилди.
АКТ вазири Азим Ахмедходжаев уруш фахрийлари ва меҳмонларни қутлади ҳамда уларга чуқур ҳурмат билдириб, эсдалик совғалари тақдим этди.
Тошкент шаҳридаги Инҳа университети ректори Сарвар Бабаходжаев ҳам уруш фахрийларини қутлади ва фахрийларга оғир вақтлардаги жасоратлари учун миннатдорлик билдирди.
Тадбирнинг бадиий қисмида Тошкент ҳаҳридаги 333-сонли болалар боғчаси тарбияланувчилари ва Ал-Хоразмий номидаги ихтисослаштирилган мактаб ўқувчилари томонидан театрлаштирилган саҳналар, Ўзбекистон Республикаси Қуролли кучлари марказий ашула ва рақс ансамбли, Махсус авария-тиклаш бошқармаси оркестрининг созанда ва хонандалари томонидан ҳарбий ва классик куй-қўшиқлар ижро этилди.

Глава Мининфокома принял участие во «Встрече пяти поколений» (фоторепортаж)
В Университете Инха в г.Ташкенте (IUT) состоялось духовно-просветительское мероприятие «Встреча пяти поколений», посвящённое 9 мая – Дню памяти и почестей и 73-й годовщине победы во Второй мировой войне.
Мероприятие было организовано Министерством по развитию информационных технологий и коммуникаций Республики Узбекистан и Университетом Инха в городе Ташкенте.
Глава Мининфокома Азим Ахмедхаджаев поприветствовал гостей и ветеранов войны, выразив им глубокое уважение. Министр вручил им памятные подарки.
Ректор Университета Инха в г.Ташкенте Сарвар Бабаходжаев также поздравил ветеранов войны и поблагодарил за их мужество в трудное время.
В художественной части мероприятия выступили воспитанники детского сада №333, ученики специализированной школы Ал-Хоразмий, артисты Центрального ансамбля песни и танца Вооруженных Сил Республики Узбекистан.