Андижон вилояти прокуратураси ижтимоий тармоқларда тарқалган «Андижондан шум хабар келди» номли хабар юзасидан расмий баёнот берди.
Аниқланишича, Андижон шаҳрининг Зафар кўчаси 4-уйда яшаб келган вояга етмаган С.Ў. ва Р.Ў.нинг жасадлари яшаш хонадонида қотиллик аломатлари билан топилган.
Мазкур ҳолат юзасидан Андижон шаҳар прокуратураси томонидан жиноят кодексининг 97-моддаси 2-қисми “а” банди билан жиноят иши қўзғатилган.
Ҳозирда жиноят иши бўйича дастлабки тергов ҳаракатлари вилоят прокуратурасининг ўта оғир жиноятларни тергов қилиш бўлими томонидан ўтказилмоқда.

В Андижане обнаружены тела двух несовершеннолетних с признаками убийства
Тела двух несовершеннолетних детей С.У. и Р.У. со следами убийства были обнаружены в доме, где они проживали, в городе Андижане. Об этом сообщила пресс-служба областной прокуратуры.
По данному факту Андижанская городская прокуратура возбудила уголовное дело по пункту «а» части 2 статьи 97 (умышленное убийство при отягчающих обстоятельствах двух или более лиц) Уголовного кодекса Узбекистана.
Следственные мероприятия ведёт отдел по расследованию особо тяжких преступлений областной прокуратуры. Прокурор области взял дело под личный контроль, говорится в сообщении.