Ангрен шаҳар ИИБ ҳузуридаги тергов бўлими катта терговчиси ўз иш юритувида бўлган терговга қадар текширув иши доирасида фуқарога нисбатан жиноят иши қўзғатмаслик ва тегишли тартибда чора кўрмаслик эвазига 10 минг АҚШ доллари талаб қилди.
ДХХ, Бош прокуратура ҳузуридаги департамент ҳамда ИИВ шахсий хавфсизлик бош бошқармаси ходимлари ҳамкорлигида ўтказилган тезкор тадбирда, у сўралган пул маблағидан 5 минг АҚШ долларини олган вақтида ашёвий далиллар билан ушланган.
Ҳолат юзасидан терговчига нисбатан Жиноят кодексининг 210-моддаси 2-қисми “б” банди билан жиноят иши қўзғатилиб, “қамоқ” эҳтиёт чораси қўлланилган. Ҳозирда тергов ҳаракатлари олиб борилмоқда, дейилади хабарда.

В Ангрене задержан старший следователь УВД, потребовавший взятку в 10 тысяч долларов. Об этом сообщает пресс-служба СГБ.
Старший следователь Следственного отдела при Управлении внутренних дел города Ангрена Ташкентской области потребовал у гражданина 10 тысяч долларов за то, чтобы не возбуждать уголовное дело в рамках доследственной проверки, находившейся в его производстве, и не принимать предусмотренные законом меры. В ходе оперативного мероприятия, проведённого сотрудниками СГБ, Департамента при Генеральной прокуратуре и Главного управления собственной безопасности МВД, он был задержан с вещественными доказательствами при получении 5 тысяч долларов из оговороенной суммы.
По данному факту в отношении следователя возбуждено уголовное дело по пункту «б» части 2 статьи 210 (получение взятки) Уголовного кодекса, к нему применена мера пресечения в виде заключения под стражу. В настоящее время проводятся следственные действия.