Бекободда ноқонуний дори воситалари сақланувчи «яма» аниқланди
Бош прокуратура ҳузуридаги Департаментнинг Бекобод шаҳар бўлими томонидан ДХХ шаҳар бўлими ва Тошкент вилоят божхона бошқармаси ходимлари билан ҳамкорликда ўтказилган тезкор тадбирда, Бекобод шаҳрида истиқомат қилувчи фуқаро А.Х. ўз хонадонида хорижда ишлаб чиқарилган дори воситаларини ноқонуний равишда муомалага киритишга мўлжалланган «яма» ташкил этганлиги аниқланган.
Хусусан, ушбу «яма»да Ўзбекистон Республикаси ҳудудига қонуний олиб кирилганлигини тасдиқловчи ҳужжатлари бўлмаган, умумий қиймати 320 млн. сўмлик дори воситалари ҳамда 84 кг «Латун» (рангли металл) парчалари сақланаётганлиги аниқланиб, ашёвий далил сифатида олиб қўйилган.
Мазкур ҳолат юзасидан А.Х.га нисбатан Ўзбекистон Республикаси Жиноят кодексининг тегишли моддаси билан жиноят иши қўзғатилиб, тергов ҳаракатлари ўтказилмоқда.

В Бекабаде выявлена «яма» с незаконными лекарственными средствами
Генпрокуратура выявила в Бекабаде «яму» с незаконными лекарственными средствами, сообщает пресс-служба ведомства.
В проведенной Бекабадским городским отделом Департамента при Генеральной прокуратуре совместно с городским отделом СГБ и с сотрудниками таможни Ташкентской области оперативном мероприятии обнаружено, что гражданин А.Х., проживающий в городе Бекабаде, в своём доме создал «ЯМУ» лекарственных средств, изготовленных за рубежом и предназначенных для незаконной продажи.
В частности, было обнаружены хранящиеся в «ЯМЕ» лекарственные средства, не имеющие подтверждающих документов легального ввоза на территорию Республики Узбекистан, общей стоимостью 320 млн. сум и 84 кг кусков (цветной металл) «Латуни», которые были изъяты в качестве вещественных доказательств.
По данному факту в отношении А.Х. возбуждено уголовное дело по соответствующей статье Уголовного кодекса Республики Узбекистан, ведутся следственные действия.