Ўзбекистонда яна бир дори маҳсулотининг рухсатномаси бекор қилинди.
Санэпидқўмита мутахассислари томонидан ушбу ҳолат юзасидан қонун доирасида ўрганиш ишлари олиб борилиб, аҳоли орасида овқатдан заҳарланиш ҳолатларини келиб чиқишининг олдини олиш мақсадида сироп маҳсулотларига берилган рухсатномалар бекор қилинди.
Шу билан биргаликда CYNERGY PHARMCO масъулияти чекланган жамиятига республика ҳудудларидаги барча савдо тармоқлари ҳамда дорихоналардаги Rad Gida Laboratuvarive Ilac Sanayi Ticaret Limited компанияси томонидан ишлаб чиқарилган Rinotin kids сироп маҳсулотларини қайтариб олиш топшириғи берилиб, ижроси назорат остига олинди.
Бугунги кун ҳолатига корхона томонидан 28 та дорихоналардан маҳсулотлар қайтариб олинди. Мазкур ҳолат юзасидан профилактик тадбирлар давом эттирилмоқда.

В Узбекистане отозвали разрешение на продажу сиропа Rinotin Kids
Ранее в социальных сетях распространились фотографии крышек с плесенью от детского сиропа Rinotin kids. В Комитете санитарно-эпидемиологического благополучия и общественного здоровья отреагировали на данную ситуацию.
Сообщается, что эксперты провели проверку и отозвали лицензию на данный лекарственный препарат в целях предотвращения возникновения пищевых отравлений среди населения.
Компании Synergy Pharmco поручено отозвать продукцию детского сиропа турецкого производителя Rad Gida Laboratuvarive Ilac Sanayi Ticaret Limited из всех аптек по республике.