Чирчиқда омборни ўмарган шахсга «Матиз»дан 27 минг сўм ўғирлаш айби ҳам қўйилди
2019 йил 30 декабрдан 31 декабрга ўтар кечаси номаълум шахс Камолот кўчасида жойлашган 56 ёшли Х.Н. уйининг омборига эшикни бузиш орқали ғайриқонуний равишда кириб, 705.800 сўмлик салқин ичимликлар, сақич, тамаки ва кофе маҳсулотлари ҳамда 3.850.000 сўм нақд пулларни яширин равишда ўғирлаб, ҳодиса жойидан яширинган.
Ҳолат юзасидан Чирчиқ шаҳар ИИБ ҳузуридаги Тергов бўлими томонидан Жиноят кодексининг 169-моддаси 2-қисми «г» банди (уй-жойга ғайриқонуний равишда кириб содир этилган ўғирлик) билан жиноят иши қўзғатилган.
Олиб борилган тезкор-қидирув тадбирлари натижасида ушбу жиноятни муқаддам судланган 32 ёшли К.Ж. содир этганлиги аниқланиб, шахсий тинтув жараёнида ундан 30 дона кофе, 1 блок сақич ва 2 қути тамаки маҳсулотлари тегишли тартибда расмийлаштириб олинган.
Тергов ҳаракатлари жараёнида аниқланишича, К.Ж. юқоридаги жиноятидан ташқари 2020 йил 03 январь куни Чирчиқ шаҳар Бўзсув кўчасидаги уй олдида қаровсиз қолдирилган «Matiz» русумли автомашина ойнасини синдириб, салондан 27.000 сўм пулларни яширин равишда ўғирлаган.
Юқоридаги ҳолатлар юзасидан К.Ж.га нисбатан 10.01.2020 йилда Ўзбекистон Республикаси ЖКнинг 169-моддаси 3-қисми «а» банди билан айб эълон қилиниб «қамоққа олиш» эҳтиёт чораси қўлланилган.
Жиноят иши бўйича дастлабки тергов ҳаракатлари тамомланиб, айблов хулосаси билан тегишли судловликда кўриш учун юборилган.

В Чирчике 32-летний мужчина обворовал склад и украл из автомобиля 27 тысяч сумов
В ночь на 31 декабря 2019 года, неизвестный, путём взлома двери проник в кладовку во дворе дома 56-летней Х.Н., расположенного на улице Камолот города Чирчика, откуда похитил различные бакалейные товары на сумму 705 800 сум и наличные деньги 3 850 000 сум, после чего с краденным скрылся с места преступления.
По данному факту Следственным отделом при ОВД города Чирчика было возбуждено уголовное дело по п. «г» ч.2 ст.169 Уголовного кодекса Республики Узбекистан (кража, совершенная с противоправным проникновением в жилище или иное помещение).
В ходе оперативно-розыскных мероприятий было установлено, что данное преступление совершил местный житель, ранее судимый 32-летний К.Ж. При личном обыске, при нем была обнаружена часть похищенных товаров.
В ходе предварительного следствия установлено, что К.Ж., отпраздновав Новый год на похищенные средства, не ограничился этим, и 3 января 2020 года совершил еще одно преступление. Так он, выломав стекло припаркованного около одного из домов по улице Бозсув города Чирчика автомобиля марки «Matiz», принадлежащего 56-летнему К.Ш., похитил из салона автомобиля 27 000 сум.
По данным фактам К.Ж. было предъявлено обвинение по п. «а» ч.3 ст.169 Уголовного кодекса Республики Узбекистан, в отношении него была избрана мера пресечения в виде заключения под стражу. Уголовное дело с обвинительным заключением передано в суд по подсудности.