Давлат хизматлари агентлиги янгича ишлайди. Бошқалар ҳам ўрганса арзийди (инфографика)
Давлат хизматлари агентлиги ўз ходимлари риоя этиши лозим бўлган тамойилларни ишлаб чиқиб, расман тасдиқлади. Бу ҳақда «Xabar.uz»га ДХАнинг Жамоатчилик ва ОАВ билан алоқалар бўлими хабар берди.
Хабарга кўра, ходимлар учун тамойилларни ишлаб чиқишда ташкилотнинг ижтимоий тармоқлардаги саҳифалари ва ишонч телефони орқали келиб тушаётган мурожаатлар таҳлили асос қилиб олинган.
Энди ҳар бир ДХМ да фуқароларни қизиқтирган саволларга жавоб берувчи администратор бурчаги бўлади. Марказ директори эса ҳар бир келувчини шахсан кутиб олади!
Давлат хизматлари агентлиги давлат хизматлари кўрсатишда жамоат назорати механизмларини маъқуллашини ва қўллаб-қувватлашини билдирган. Агарда сиз қуйида илова қилинган тамойилларнинг бузилишига гувоҳ бўлсангиз, шу заҳотиёқ 1148 ишонч телефони орқали хабар беришингиз сўралади.

Центры государственных услуг работают по-новому. Другим стоило бы поучиться (инфографика)
Агентство государственных услуг разработало и официально утвердило принципы, которым должны следовать его сотрудники. Об этом «Xabar.uz» сообщили в отделе по связям с общественностью и СМИ Агентства.
Согласно сообщению, основанием для разработки данных принципов стал анализ обращений, поступающих через странички в социальных сетях и по «телефону доверия» организации.
Теперь в каждом ЦГУ будет организована стойка администратора, где граждане смогут получать интересующую их информацию, а директор Центра лично встречать каждого посетителя.
Также отмечается, что агентство приветствует и поддерживает механизмы общественного контроля в процессе оказания государственных услуг. Если Вы столкнетесь с нарушением указанных ниже правил, просится немедленно обратиться по телефону доверия 1148.