Футбол бўйича Жаҳон чемпионатининг очилиш маросими қандай ўтди (фото)
Бугун, 14 июн куни Россиянинг Москва шаҳрида футбол бўйича жаҳон чемпионатининг очилиш маросими бўлиб ўтди. Маросимнинг очилишида Россия Президенти Владимир Путин, британиялик хонанда Робби Уильямс, россиялик опера ижрочиси Аида Гарифуллина ва Бразилия терма жамоаси таркибидаги футбол бўйича икки карра жаҳон чемпиони Роналдо иштирок этди.
Футбол майдонига ўйиндан олдин зарар етказмаслик учун маросим давомида «Лужники» стадионига тўплар сурати туширилган полотно ёпилди.
Ундан сўнг аренада санъаткорлар чиқиш қилишди.
Маросимни британ хонандаси Робби Уильямс очиб берди ва бир нечта машҳур қўшиқларини куйлади.
Шунингдек, майдонга Россиянинг опера хонандаси Аида Гарифуллина ҳам чиқди.
Маросим давомида стадионда «Love» ва «Welcome» сўзлари пайдо бўлди.
ЖЧнинг Ростов-на-Донулик элчиси Виктория Лопирева майдонга турнирнинг расмий тўпини олиб чиқди ва ўйиннинг рамзи бўлган бўри Забивака ва футболчи Роналдо биринчи бўлиб уни майдонга оширишди.

Как прошла церемония открытия Чемпионата мира по футболу (фото)
Сегодня, 14 июня в Москве состоялась церемония открытия Чемпионата мира по футболу. В церемонии приняли участие президент Владимир Путин, британский певец Робби Уильямс, российская оперная певица Аида Гарифуллина и двукратный чемпион мира по футболу в составе Бразилии Роналдо.
Чтобы не повредить поле перед церемонией открытия, которое состоялось в Москве на стадионе «Лужники», было постелено специальное яркое полотно с изображением футбольных мячей.
Затем на арене появились первые артисты.
Открывал церемонию британский певец Робби Уильямс, который спел несколько своих хитов.
Услышали «Лужники» и пение российской оперной дивы Аиды Гарифуллиной.
По ходу церемонии появлялись слова «Love» и «Welcome».
Посол чемпионата мира от Ростова-на-Дону Виктория Лопырева вынесла на поле официальный мяч турнира — тот самый, который в марте нынешнего года побывал на МКС. Символический удар по нему нанесли Роналдо и Забивака — маскот чемпионата мира в России.