Ҳайдовчилик гувоҳномасини олиш учун имтиҳонга ариза топшириш хизмати ишга тушди
Ягона интерактив давлат хизматлари порталида янги «Ҳайдовчилик гувоҳномасини олиш учун имтиҳонга ариза топшириш» давлат хизмати ишга тушди.
Ушбу хизмат орқали фуқаролар ҳайдовчиларни тайёрлаш ўқув курсини тамомлагач, ўз ҳужжатларини Ички ишлар вазирлигининг ҳудудий Рўйхатдан ўтказиш ва имтиҳон олиш бўлинмаларига юборишади.
Талаб этиладиган ҳужжатлар:
- Ҳайдовчиларни тайёрлаш ва қайта тайёрлаш курсларини тугатганлиги тўғрисидаги гувоҳнома.
- 083 шаклдаги тиббий маълумотнома.
Портал орқали ариза юборилгач, Рўйхатдан ўтказиш ва имтиҳон олиш бўлинмалари фуқарога тегишли бўлган ҳужжатларни текшириб, назарий ва амалий имтиҳонларга киришга рухсат беришади.
Хизматдан Ягона портал орқали фойдаланилганда 10 фоиз чегирма туфайли 24300 сўм тўлов амалга оширилади.

Теперь подать заявление на экзамены для получения водительских прав можно онлайн
На Едином портале интерактивных государственных услуг запущена услуга «Подача заявления на экзамены для получения водительских прав».
С помощью данной услуги граждане, прошедшие учебный курс по подготовке водителей, отправляют свои документы в региональные отделения регистрации и проведения экзаменов Министерства внутренних дел.
Необходимые документы:
1. Свидетельство об окончании курсов подготовки и переподготовки водителей.
2. Медицинская справка формы 083.
После подачи заявления через Единый портал региональные отделения регистрации и проведения экзаменов проверят документы гражданина и направляют заявителю уведомление о допуске на экзамены.
При использовании услуги через Единый портал предоставляется скидка в размере 10 процентов. Таким образом, стоимость услуги составляет 24300 сумов.