Илҳом Алиев Тоғли Қорабоғдаги муҳим шаҳарда назорат ўрнатилганини маълум қилди
Озарбайжон президенти Илҳом Алиев мамлакат армияси Тоғли Қорабоғдаги Шуша шаҳрини ўз назоратига олганини эълон қилди. Алиев халққа мурожаатида бу ҳақда гапирган, дея ёзди «Спутник Озарбайжон».
«Шуша озод қилинди. Шуша бизникидир!» - деди Озарбайжон раҳбари.
Шуша шаҳри Тоғли Қорабоғ маркази Степанакертдан 10 километр жанубда жойлашган; шаҳарни Арманистон билан боғлайдиган йўл у орқали ўтади.
Эслатиб ўтамиз, 27 сентябрь куни Озарбайжон Мудофаа вазирлиги Арманистон қуролли кучларининг «Қорабоғдаги алоқа чизиғидаги аҳоли пунктларини ўққа тутишига» жавобан «қарши ҳужум операцияси» бошланганини эълон қилди.
Шундан бери минтақада қуролли ҳаракатлар авж олди. Бир неча марта ўт очишни тўхтатиш бўйича музокаралар ҳам вазиятни енгиллата олмади.

«Шуша освобождена, Карабах - наш!»: президент Ильхам Алиев поздравил народ Азербайджана
Президент Азербайджана Ильхам Алиев и первая леди Мехрибан Алиева посетили Аллею Почетного захоронения, а затем Аллею Шехидов, где глава государства выступил с обращением к нации.
Вооруженные силы Азербайджана освободили от оккупации Шушу. Об этом сказал Президент Азербайджанской Республики, Верховный главнокомандующий Ильхам Алиев в своем обращении к народу, прозвучавшем в прямом эфире из Аллеи Шехидов.
«Дорогие соотечественники, дорогие братья и сестры. С чувством безграничной гордости заявляю, что город Шуша освобожден от оккупации! Шуша наша! Карабах наш! Сердечно поздравляю по этому случаю весь азербайджанский народ! Сердечно поздравляю всех шушинцев!», - сказал азербайджанский лидер.