Ўзбекистоннинг икки нашриёти халқаро китоб кўргазмасида иштирок этди
Беларусиянинг Минск шахрида 18-21 февраль кунлари XXVIII-халқаро китоб кўргазмаси ярмаркаси бўлиб ўтди. Унда Ўзбекистон делегацияси номидан Ўзбекистон ва Ғафур Ғулом номидаги нашриёт матбаа ижодий уйи вакиллари иштирок этиб, 150 дан зиёд китобларни тақдим этишди.
Иштирок давомида бир қатор давлат нашриётлари билан бирга ҳамкорлик ўрнатиш масалалари муҳокама қилинди. Жумладан, Беларусь, Россия, Тожикистон, Қирғизистон, Украина, Эрон, Туркия давлат нашриётлари Ўзбекистон нашриётлари билан ҳамкорлик қилиш истагини билдирди.
Китоб кўргазма-ярмаркасининг сўнги кунида Ўзбекистоннинг Беларусиядаги элчихонаси фаол иштирок учун тақдирланди.
Шунингдек, Ўзбекистон ва Ғафур Ғулом номидаги нашриёт матбаа ижодий уйи ва Беларусиянинг Белкнига китоблар тармоғи ташкилоти ўртасида Меморандум имзоланди.

Издательства Узбекистана приняли участие на международной книжной выставке
Делегация Республики Узбекистан с участием издательств ИПТД «O’zbekiston» и «G’afur G’ulom» приняла участие на XXVIII-Минской международной книжной выставке-ярмарке под слоганом «Книга объединяет людей и страны» и представила более 150 книг.
Международная выставка проводилась с 18 по 21 февраля с участием 281 экспонентов из 20 стран таких как Австрия, Азербайджан, Армения, Беларусия, Венесуэла, Германия, Иран, Казахстан, Китай, Кыргызстан, Молдова, Пакистан, Палестин, Россия, Сирия, Таджикистан, Туркменистан, Турция, Узбекистан, Украина.
В рамках данной вытавки издательства ИПТД «O’zbekiston» и «G’afur G’ulom» заключили ряд соглашений с крупными издательствами и Книжными дилерами. Эти соглашения позволят сторонам обменятся работами авторов, перевести книги других издательств для представления книжных новинок и бестселлеров для местной аудитории.
По итогам выставки Посольство Республики Узбекистан в Республики Беларусь была награждена за активное участие делегации Республики Узбекистан.