Жаҳонгир Ортиқхўжаев депутат этиб сайланди
Тошкент шаҳри ҳокими вазифасини бажарувчи Жаҳонгир Ортиқхўжаев халқ депутатлари Тошкент шаҳар кенгашига депутат этиб сайланди. Бу ҳақда халқ депутатлари Учтепа туман кенгаши депутати Нуриддин Зайниддинов «Facebook»даги саҳифасида хабар берган.
Аввалроқ Жаҳонгир Ортиқхўжаевнинг номзоди Ўзбекистон Либерал-демократик партиясидан депутатликка илгари сурилгани ҳақида хабар берган эдик.
1 июль куни бўлиб ўтган сайловда Жаҳонгир Ортиқхўжаев «O‘zLiDep» партиясидан халқ депутатлари Тошкент шаҳар кенгашига депутат этиб сайланди.

Джахонгир Артыкходжаев избран депутатом
Исполняющий обязанности хокима Ташкента Джахонгир Артыкходжаев был избран депутатом Ташкентского городского Кенгаша народных депутатов. Об этом на своей странице в «Facebook» заявил Нуриддин Зайниддинов.
«И.о. хоким города Ташкента – Артикхужаев Ж.А. победил на выборах депутатов в Ташкентский городской Кенгаш народных депутатов от партии УзЛиДеП. Поздравляем Жахонгира Абидовича с победой!», – отметил Нуриддин Зайниддинов.
Ранее мы сообщали, что Артыкходжаев стал кандидатом на депутаты из партии УзЛиДеп. Выборы прошли 1 июля.