Комил Алламжонов, Азиз Магрупов ва Алишер Пайғамов Президент администрацияси раҳбарининг ўринбосарлари этиб тайинланди
Шавкат Мирзиёевнинг тегишли қарори билан қайта ташкил этилган Президент администрацияси раҳбарининг ўринбосарлари тайинланди. Бу ҳақда «Газета.uz» хабар берди.
Ташқи ишлар вазирининг савдо-иқтисодий масалалар бўйича собиқ ўринбосари Азиз Магрупов, президент девони ижро секторининг собиқ мудири Алишер Пайғамов ва ўз лавозимини сақлаб қолган президент матбуот котиби Комил Алламжонов мазкур лавозимларга тайинланди.
Эслатиб ўтамиз, Ўзбекистонда Президент девони Президент администрациясига айлантирилгани ва Зайнилобиддин Низомиддинов унинг раҳбари этиб тайинлагани ҳақида хабар берилганди.

Комил Алламжонов, Азиз Магрупов и Алишер Пайгамов назначены заместителями главы администрации Президента
Указом президента Узбекистана Шавката Мирзиёева назначены заместители главы новообразованной администрации президента, сообщает «Газета.uz» ссылаясь на источники в правительстве.
Ими стали бывший советник министра иностранных дел по торгово-экономическим вопросам Азиз Магрупов, бывший заведующий сектором исполнительного аппарата президента (ныне — администрация) Алишер Пайгамов и пресс-секретарь президента Комил Алламжонов, который сохранил свою должность.
Как мы сообщали ранее, в аппарате президента произошли серьезные структурные изменения. Он преобразован в администрацию президента, руководителем которой стал Зайнилобиддин Низомиддинов.