Луис Суарес бир инсоннинг ҳаётини сақлаб қолди
Уругвайлик футбол юлдузи Луис Суарес бир инсоннинг ҳаётини сақлаб қолди, деб хабар берди 5 январ куни Telenoche нашри.
Хабарга кўра, воқеа Уругвайнинг Сюдад-де-ла-Коста шаҳрида юз берган. 49 ёшли эркак бўйнига арқон солиб, дарахтдан сакраб ўз жонига қасд қилмоқчи бўлган.
Айтилишича, Суарес воқеа жойига етиб келиб, уни дарахтдан тушишга кўндиришга уринган. 18 соат дарахтда ўтирган эркак ниҳоят пастга тушган. У руҳшунос текширувидан ўтказилади.
Луис Суарес ҳозирда Американинг бош лигаси (MLS)да иштирок этаётган «Интер Майами»да тўп сурмоқда. Уругвай терма жамоаси тарихидаги энг яхши тўпурар ҳисобланади, «Барселона» билан Испания чемпионатини тўрт марта ютган.

Лучший бомбардир сборной Уругвая Луис Суарес предотвратил суицид
Мужчину, который хотел совершить самоубийство, спас лучший бомбардир сборной Уругвая Луис Суарес. Об этом 5 января сообщает Telenoche.
По сообщению СМИ, в городе Сьюдад-де-ла-Коста произошло чрезвычайное происшествие. 49-летний мужчина забрался на дерево, обвязав шею веревкой, и заявил о намерении совершить суицид.
На место происшествия прибыл Суарес, который лично пытался уговорить мужчину спуститься. После 18 часов пребывания на дереве мужчина согласился спуститься. Теперь ему предстоит пройти психиатрическую экспертизу.
В настоящее время Суарес играет за клуб из Главной американской лиги (MLS) под названием «Интер Майами». Он является лучшим бомбардиром в истории сборной Уругвая и четырежды становился чемпионом Испании в составе «Барселоны».