Мактабгача таълим вазирининг биринчи ўринбосари лавозимидан озод этилди
Президент Шавкат Мирзиёев 24 май куни ҳудудларда мактабгача таълим муассасалари қамровини кенгайтириш масалалари муҳокамаси юзасидан йиғилиш ўтказди.
Йиғилишда фаолиятида сусткашликка йўл қўйгани учун мактабгача таълим вазирининг биринчи ўринбосари лавозимидан озод этилди.
Вазирнинг бошқа ўринбосарлари ҳамда вазирликнинг барча ҳудудий бошқармалари бошлиқлари ўз вазифасини бажарувчи даражасига туширилди. Уларнинг ўз лавозимига лойиқлиги кейинги фаолияти натижадорлиги таҳлили асосида кўриб чиқилиши белгиланди.

Президент уволил первого замминистра дошкольного образования
24 мая под руководством президента состоялось совещание, посвященное вопросам расширения охвата дошкольными образовательными учреждениями в регионах.
За допущенные недостатки в работе освобожден от должности первый заместитель министра дошкольного образования.
Заместители министра и начальники всех региональных управлений министерства понижены в должности до исполняющих обязанности. Определено, что вопрос их соответствия должности будет рассматриваться исходя из результативности дальнейшей деятельности.