Москвада қурилиш ҳавозаси қулаши оқибатида икки ўзбекистонлик жароҳатланди
5 октябрь куни соат 11:15 да Москвадаги «Снегири» яшаш уйи қурилиш жараёнида 7 қаватли бино баландлигида ўрнатилган ҳавоза қулаб тушган. Ўзбекистон ФВВ матбуот хизмати хабарига кўра, воқеа натижасида 8 киши жабрланган. Улар қанчалик юқоридан қулагани ҳозирча номаълум. ФВВ, ИИВ, ТИВ билан олиб борилган тадбирлар натижасида жабрланганларнинг шахсига аниқлик киритилди, бирламчи маълумотга асосан 8 нафар жабрланганларнинг 2 нафари Ўзбекистон фуқароси эканлиги аниқланди:
- Пўлатов Нурали Жуманазарович, 1979 йил 13 мартда туғилган, Сурхондарё вилоятининг Қумқўрғон туманида истиқомат қилади.
- Бўриев Малик Умбарович, 1984 йил 8 майда туғилган, Сурхондарё вилоятининг Қумқўрғон туманида истиқомат қилади.

В результате обрушения строительных лесов в Москве пострадали граждане Узбекистана
5 октября 2018 года в 11:15 часов при проведении работ по строительству ЖК «Снегири» произошло обрушение строительных лесов, установленных по периметру строящегося здания (размер в плане 20х40 м, высотой 7 этажей).
Как сообщает МЧС, в результате происшествия пострадало 8 человек. После проведенных совместных мероприятий с МИД, МВД и МЧС Республики Узбекистан предварительно внесены уточнения в личности пострадавших. Так, из 8 пострадавших 2 являются гражданами Республики Узбекистан.
Пулатов Нурали Жуманазарович, родился 13 марта 1979 года, проживает по адресу: Сурхандарьинская область Кумкурганский район.
Буриев Малик Умбарович, родился 8 мая 1984 года, проживает по адресу: Сурхандарьинская область Кумкурганский район.