Об-ҳаво: эртага айрим вилоятларда ёмғир ёғиши мумкин
Республика Гидрометеорология маркази 3 апрель куни Ўзбекистонда кузатиладиган об-ҳаво маълумотини эълон қилди.
Тошкентда ҳаво ўзгариб туради, ёмғир ёғиши мумкин. Шарқдан секундига 5-10 метр тезликда шамол эсади. Кечаси 13-15, кундузи 18-20 даража илиқ бўлади.
Қорақалпоғистон Республикаси ва Хоразм вилоятида ҳаво ўзгариб туради, ёғингарчилик кутилмайди. Шарқдан секундига 5-10 метр тезликда шамол эсади. Кечаси 5-10, кундузи 15-20 даража илиқ бўлади.
Бухоро ва Навоий вилоятларида ҳаво ўзгариб туради, ёмғир ёғиш эҳтимоли бор. Шарқдан секундига 5-10 метр тезликда шамол эсади. Кечаси 10-15, кундузи 20-25 даража илиқ бўлади.
Тошкент, Самарқанд, Сирдарё ва Жиззах вилоятларида ҳаво ўзгариб туради, ёмғир ёғиши кутилади. Шарқдан секундига 3-8 метр тезликда шамол эсади. Кечаси 5-10, кундузи 20-25 даража илиқ бўлади.
Қашқадарё ва Сурхондарё вилоятларида ҳаво ўзгариб туради, ёғингарчилик бўлиши мумкин. Шарқдан секундига 3-8 метр тезликда шамол эсади. Кечаси 10-15, кундузи 22-27 даража илиқ бўлади.
Андижон, Наманган ва Фарғона вилоятларида ҳаво ўзгариб туради, ёғингарчилик бўлмайди. Шарқдан секундига 3-8 метр тезликда шамол эсади. Кечаси 7-12, кундузи 13-18 даража илиқ бўлади.

Центр гидрометеорологической службы при Министерстве чрезвычайных ситуаций сообщил о погоде в республике на 3 апреля.
В Ташкенте переменная облачность, временами дождь, возможна гроза. Температура ночью 13-15 тепла, днем 18-20 тепла.
В Каракалпакстане и Хорезмской области переменная облачность, без осадков. Температура ночью 5-10 тепла, днем 15-20 тепла.
В Бухарской и Навоийской областях переменная облачность, местами дождь, возможна гроза. Температура ночью 10-15 тепла, днем 20-25 тепла.
В Ташкентской, Самаркандской, Джизакской и Сырдарьинской областях переменная облачность, дождь,местами возможен сильный, возможна гроза. Температура ночью 10-15 тепла, днем 17-22 тепла.
В Кашкадарьинской области переменная облачность, местами дождь, возможна гроза. Температура ночью 10-15 тепла, днем 22-27 тепла.
В Сурхандарьинской области переменная облачность, без осадков. Температура ночью 10-15 тепла, днем 24-29 тепла.
В Андижанской, Наманганской и Ферганской областях переменная облачность, без осадков. Температура ночью 7-12 тепла, днем 18-23 тепла.
В горных районах республики переменная облачность, дождь, местами возможен сильный. Лавиноопасно. Температура ночью 5-10 тепла, днем 7-12 тепла.