Об-ҳаво ҳарорати яна кўтарилади — «Ўзгидромет»
Дам олиш кунлари Ўзбекистон ҳудудида охирги икки кун ичида бошланган ҳарорат кўтарилиши давом етади. Ўтган ҳафтанинг охири ва ушбу ҳафтанинг бошида ҳаво ҳарорати 3-5° га пасайиши билан Ўзбекистон аҳолисини хурсанд қилган салқин ҳаво ўрнига иссиқ ҳаво массаси кириб келади.
Кеча тушдан кейин кундуз кунги ҳаво ҳарорати ўзининг меъёрий қийматларига етди, бугун ва дам олиш кунларида эса кундуз кунлари ҳаво 36-38° гача исийди. Кечалари ҳарорат кўтарилади, якшанба кунига келиб, ҳарорат 20-22° қийматига етади. Дам олиш кунларида ҳарорат меъёрдан 2-4° га юқори бўлади.
Бугун ва дам олиш кунлари республиканинг барча текислик ҳудудида ҳаво асосан бироз булутли бўлади, ёғингарчилик кутилмайди. Шамол тезлиги ўртача бўлади, баъзи жойларда 15-20 м/с гача кучайиши мумкин.

Выходные будут жаркими — Узгидромет
В ближайшие выходные дни по территории Узбекистана продолжится повышение температуры, начавшееся в последние два дня, сообщает Узгидромет.
«Жаркая воздушная масса приходит на смену прохладе, так порадовавшей жителей Узбекистана в конце прошлой-начале текущей недели, когда температура воздуха понизилась на 3-5° ниже нормы. В эти дни температура воздуха не поднималась выше 29-32°», - говорится в сообщении.
Отмечается, что уже вчера днем дневная температура воздуха достигла своих нормальных значений, а сегодня и в ближайшие выходные воздух в дневные часы будет прогреваться до 36-38°. Повысится и ночная температура, к воскресенью она достигнет значений 20-22°.Температура в выходные будет на 2-4° выше нормы.
Сегодня и в выходные дни по всей равнинной территории республики сохранится преобладание небольшой облачности без осадков. Ветер от слабого до умеренного, местами возможно усиление до 15-20 м/с.