Пермдаги нейротармоқ ЖЧ-2018 ғолибини башорат қилди
«Пермь классик университетида ишлаб чиқилган нейротармоқ Россия ўтадиган футбол бўйича жаҳон чемпионати ғолиби ким бўлишини башорат қилди», — дея хабар берган «Actualnews».
Сунъий тафаккурнинг фикрича, Германия ғалаба қозониб, чемпионлик унвонини ўзида сақлаб қолади, россияликлар эса ҳатто гуруҳдан ҳам чиқиша олмайди.
Нейротармоқ таҳлил натижасини бериш учун жуда катта маълумотлар омборидан фойдаланади. Хусусан, бу тўп суриладиган майдоннинг аҳволи, ўйинчиларнинг жисмоний ҳолати, жароҳатлар, майдондан четлатишлар, об-ҳаво. Башоратнинг аниқлик даражаси 80 фоизни ташкил этади.
Кучли учликка Германия, Бразилия ва Аргентина киришини ҳам нейротармоқ ҳисоблаб чиққан. Мезбон жамоа — Россия 32 та ўриндан 27-ўринни банд этиши мумкин экан.
Эслатиб ўтамиз, жаҳон чемпионатига 14 июнь куни Россия — Саудия Арабистони учрашувида старт берилади.

Нейросеть пермских ученых предсказала результаты ЧМ-2018
В Пермском классическом университете изобрели нейросеть, которая предсказала результаты ЧМ-2018 по футболу. Как сообщает «Actualnews», по мнению искусственного интеллекта, противостояние выиграет сборная Германии, а россияне даже не выйдут из группы.
Нейросеть при выдаче результата анализирует огромный объём данных. В частности, это собранная информация о состоянии игровых полей, физическая форма игроков, травмы, удаления и погода. Точность прогноза достигает 80%.
Согласно предсказаниям, в тройке лучших окажутся Германия, Бразилия и Аргентина. Россия же займет только 27 позицию из 32 возможных.
Чемпионат стартует уже на следующей недели. Матчи пройдут в нескольких городах, среди которых Москва, Санкт-Петербург, Саранск, Екатеринбург, Сочи, Волгоград, Калининград, Нижний Новгород.