Пойтахтнинг марказий кўчаларида ҳаракат вақтинчалик чекланади
Ўзбекистон Республикаси Қуролли Кучлари ташкил этилганининг 34 йиллиги ҳамда Ватан ҳимоячилари куни муносабати билан 12 январь куни пойтахтимиз Тошкент шаҳрида тантанали пиёда юриш маросими ўтказилади.
Маросимда Ўзбекистон Республикаси Қуролли Кучлари таркибига кирувчи вазирлик ва идораларнинг ҳарбий бўлинмалари иштирок этади. Тантанали пиёда юриш соат 11:00 да Ўзбекистон Республикаси Ҳарбий хавфсизлик ва мудофаа университети ҳудудидан (мўлжал: “Пушкин” метро бекати) бошланиб, соат 13:00 гача давом этади.
Ҳарбий бўлинмалар “Паркент” ва “Мустақиллик” кўчалари орқали ҳаракатланиб, Амир Темур хиёбонидаги тўхташ нуқтасига етиб боради. У ерда фахрий қоровул жамоаси ва қўл жанги усталарининг кўргазмали чиқишлари, бўлинмаларнинг жанговар чақириқлари, шунингдек, ҳарбий оркестрнинг дефиле намойишлари бўлиб ўтади. Шундан сўнг пиёда юриш “Мустақиллик” ва “Темирйўл” кўчалари орқали якунланади.
Тадбир муносабати билан 12 январь куни соат 11:00 дан 13:00 гача юқорида қайд этилган кўчаларда автотранспорт воситалари ҳаракати вақтинчалик чекланади.

12 января в Ташкенте состоится торжественний пеший парад воинских подразделений министерств и ведомств, входящих в состав Вооружённых сил.
Как сообщили в Министерстве обороны, мероприятие проводится по случаю 34-й годовщины образования Вооружённых сил Узбекистана и Дня защитников Родины. Торжественное шествие начнётся в 11:00 от Университета военной безопасности и обороны (ориентир — станция метро «Пушкин») и продлится до 13:00.
Воинские подразделения проследуют от стартовой точки по улицам Паркент и Мустакиллик, после чего на площади Амира Темура состоятся показательные выступления роты почётного караула и мастеров рукопашного боя, прозвучат боевые девизы подразделений и дефиле военного оркестра. Затем колонны вернутся к месту отправления по улицам Мустакиллик и Темирйул.
В связи с проведением мероприятия с 11:00 до 13:00 движение автотранспорта по указанным улицам будет временно ограничено.