Тарвуз ортилган юк машинаси ЙТҲга учради. Қурбон бор
Қамчиқ довонининг Наманган вилояти Поп тумани ҳудудидан ўтган қисмида Isuzu ва 3 та енгил машина иштирокида ЙТҲ содир бўлди.
27 май куни содир бўлган ЙТҲда «Тошкент-Водий» йўналишида юкхонасида тарвуз бўлган Isuzu юк автомашинасининг тормоз қисми ишламай қолиши натижасида ҳайдовчи бошқарувни йўқотган ва шу йўналишда турган Kia, Damas ва 2 та Cobalt автомашиналарига урилиб, овқатланиш маскани ҳудудидаги фавворага бориб тушган.
Дастлабки маълумотларга кўра, йўл-транспорт ҳодисаси оқибатида бир нафар фуқаро вафот этган ва уч нафар фуқаро тан жароҳати билан Поп тумани шифохонасига юборилган.
Зудлик билан воқеа жойига ФВВ қутқарувчилари ва тегишли ташкилотлар вакиллари етиб борган. Ҳозирда вазият оқибатлари бартараф этилмоқда.

На перевале Камчик грузовик врезался в 4 легковые машины
27 мая в 15:25 на 250-м километре перевала Камчик трассы А-373 отказала тормозная система грузовика Isuzu, который двигался в направлении «Ташкент-Водий».
В результате водитель не справился с управлением и врезался в стоящие у обочины автомобили Kia, Damas и 2 Kobalt и рухнул в фонтан у придорожного ресторана.
По предварительной информации, в результате ДТП погиб один гражданин, еще трое с травмами доставлены в Папскую районную больницу.
На место прибыли спасатели МЧС и представители профильных организаций. Последствия сложившейся ситуации в настоящее время устраняются.