Телевизор, холодилник ва бошқа электротехника воситаларининг экспорти оширилади
Ҳукумат қарори билан 2019 – 2022 йилларда электротехника саноатини жадал ривожлантириш дастури тасдиқланди. Бу ҳақда «Ҳуқуқий ахборот» каналида хабар берилган.
Мазкур Дастурда электротехника маҳсулотлари ва маиший электромаҳсулотлар ишлаб чиқариш ҳажмини, экспорт ҳажмини ҳамда электротехника саноатида мис хомашёсини қайта ишлаш ҳажмларини оширишга қаратилган чора-тадбирлар назарда тутилган.
Шунингдек, қарор билан ушбу маҳсулотларни ишлаб чиқаришни 2,7 бараварга, экспортини 4,3 бараварга ва мисни қайта ишлашни 5 бараварга кўпайтиришни кўзда тутувчи мақсадли кўрсаткичлар тасдиқланди.

В Узбекистане увеличат объем экспорта электротехнической продукции
Постановлением Правительства утверждена Программа ускоренного развития электротехнической промышленности на 2019–2022 годы, сообщает Министерство юстиции.
В данной программе предусмотрены меры, направленные на увеличение объемов производства электротехнической продукции и бытовой электропродукции, экспорта и объемов переработки медного сырья в электротехнической промышленности.
Также, постановлением утверждены целевые показатели, предусматривающие увеличение производства данной продукции в 2,7 раза, экспорта – в 4,3 раза и переработки меди – в 5 раз.