Тошкентда мактаб психологи ўқувчи-қизларга уятсиз ҳаракатлар қилди
Ижтимоий тармоқларда 158-сонли мактабда ўқувчи қизларга нисбатан уятсиз бузуқ ҳаракатлар содир этилганлиги ҳақидаги хабарлар тарқалмоқда.
Мазкур ҳолат юзасидан Тошкент шаҳар ИИББ маълумот берди.
Жорий йилнинг 7 апрель куни Миробод туманидаги 158-сонли мактабда 1963 йилда туғилган, шу мактабда психолог лавозимида ишловчи Азад Гасанов вояга етмаган қизларга нисбатан уятсиз бузуқ ҳаракатлар содир этганлиги аниқланган.
Мазкур ҳолат юзасидан Ўзбекистон Республикаси Жиноят кодексининг 129-моддаси («Ўн олти ёшга тўлмаган шахсга нисбатан уятсиз-бузуқ ҳаракатлар қилиш») билан жиноят иши қўзғатилган. Гумонланувчи А.Гасанов шаҳар клиник психиатрия шифохонасига жойлаштирилган. Тергов ҳаракатлари давом этмоқда.

В Ташкенте школьный психолог домогался учениц младших классов
В социальных сетях распространяется сообщение о развратных действиях школьного психолога в отношении учениц начальных классов одной из школ Ташкента. В столичном ГУВД прокомментировали ситуацию.
«7 апреля текущего года стало известно, что А.Г., 1963 года рождения, работающий психологом в школе № 158 Мирабадского района совершает развратные действия в отношении несовершеннолетних девочек», - говорится в сообщении.
По данному факту возбуждено уголовное дело по статье 129 («Развратные действия в отношении лица, не достигшего шестнадцати лет») Уголовного кодекса Республики Узбекистан.