Тошкентдаги ерусти метроси – «Қўйлиқ-Сергели» йўналишида синов поездлар ҳаракати бошланди
Бугун, 24 март куни Тошкент мерополитени ерусти ҳалқа йўлининг 2-босқичи «Қўйлиқ – Сергели» йўналишида қуриб битказилган 5 та бекатда синов тариқасида поездларнинг техник қатнови бошланди.
Ҳозирда ерусти ҳалқа метро йўлининг 2-босқичи – 8,5 км узунликдаги 5 та бекатни ўз ичига олган «Қўйлиқ–Қурувчилар» қисми қуриб битказилган бўлиб, лойиҳанинг 3,8 км узунликдаги 2 та бекатни ўз ичига олувчи «Қурувчилар–Қипчоқ» қисмида қурилиш ишлари давом этмоқда.
Қайд этилишича, техник синовлардан сўнг мазкур йўналишда йўловчи ташувларининг бошланиши натижасида бир кунда 40 минга яқин йўловчига хизмат кўрсатилади.

Начались тестовые испытания новых станций надземного метро по маршруту «Куйлюк – Сергели»
24 марта в тестовом режиме началось движение поездов на новых пяти станциях ташкентского метрополитена по направлению «Куйлюк – Сергели», сообщает пресс-служба Министерства транспорта.
В настоящее время завершена работа на участке надземной кольцевой линии метро «Куйлюк – Курувчилар», включающей пять станций протяженностью 8,5 км.
Ускоренными темпами ведутся строительные работы на участке «Курувчилар – Кипчак», включающем две станции протяженностью 3,8 км.
Отмечается, что в результате начала пассажирских перевозок по данному направлению после технических испытаний будут обслуживаться около 40 000 пассажиров в сутки.