Тошкентга учган самолёт бортида россиялик «томоша кўрсатди»
«Тошкент» халқаро аэропортида HY-634 рейси билан Санкт-Петербургдан Тошкентга учиб келаётган Россия фуқароси К.В. қўлга олинди.
«Газета.uz»нинг ИИВ Транспорт ва туризм объектларида хавфсизликни таъминлаш департаменти матбуот хизматига таяниб хабар беришича, эркак маст ҳолда жамоат тартибини бузган: беҳаё сўзларни ишлатган, қўшиқлар куйлаган ва шу рейсда учаётган қизни ҳақоратлаган.
Тошкент аэропортлари қўриқлаш бўлими инспекторлари унга нисбатан Ўзбекистон Маъмурий жавобгарлик тўғрисидаги кодексининг 183-моддаси (майда безорилик) билан баённома тузди.
19 сентябрь куни Сергели туман суди томонидан маъмурий ҳуқуқбузарлик тўғрисидаги иш кўриб чиқилиб, унга нисбатан БҲМнинг 3 баравари — 990 минг сўм миқдорида жарима белгиланди.

В аэропорту Ташкента оштрафовали буйного россиянина
Гражданин России К. В., летевший из Санкт-Петербурга в Ташкент рейсом HY-634, был задержан в международном аэропорту Ташкента, сообщили «Газете.uz» в пресс-службе Департамента обеспечения безопасности на объектах транспорта и туризма МВД.
Будучи в нетрезвом состоянии, он нарушил общественный порядок: нецензурно выражался, пел песни и оскорбил девушку.
Инспекторы управления обеспечения безопасности аэропорта оформили в его отношении протокол по статье 183 (мелкое хулиганство) Кодекса об административной ответственности Узбекистана.
Сергелийский районный суд 19 сентября рассмотрел дело и назначил штраф в размере 3 базовых расчётных величин — 990 тысяч сумов.