Туркияда вайроналар остида бир ҳафта ётган аёл тирик олиб чиқилди
Туркиянинг Газиантеп вилоятида вайроналар остида қолган аёл ҳалокатли зилзиладан 163 соат ўтиб қутқариб олинди, деб хабар берди Анадолу ахборот агентлиги.
«Зилзиладан жиддий зарар кўрган Туркиянинг Газиантеп шаҳрида 163 соат давомида вайроналар остида қолган аёл қутқарилди. Бино вайроналари остидан 62 ёшли Назифе Йилмаз қутқарилди. Жабрланувчи касалхонага ётқизилди», — дейилади агентлик хабарида.
Эслатиб ўтамиз, ўтган душанба куни эрталаб Туркия жануби-шарқида 7,7 магнитудали зилзила юз берди. Ўша куни тушдан кейин яна 7,6 магнитудали зилзила содир бўлди.
Табиий офатдан ҳалок бўлганлар сони, сўнгги маълумотларга кўра, 29,5 мингдан ошган, жароҳатланганлар эса — 80 мингдан ортиқ.

В турецком Газиантепе спасли женщину спустя неделю после землетрясения
Женщину, находившуюся под завалами в турецкой провинции Газиантеп, спасли спустя 163 часа после сокрушительного землетрясения.
«В турецком Газиантепе, серьезно пострадавшем от землетрясения, была спасена женщина, которая 163 часа находилась под завалами. 62-летняя Назифе Йылмаз была вызволена из-под обломков обрушившегося здания в районе Нурдагы. Пострадавшая госпитализирована», - передает агентство Anadolu.
Землетрясение магнитудой 7,7 произошло на юго-востоке Турции в понедельник утром. Оно, по словам президента Турции Тайипа Эрдогана, стало самым сильным с 1939 года. Днем в тот же день случилось еще одно землетрясение магнитудой 7,6. Число погибших в Турции, по последним данным, превысило 29,5 тысяч, раненых - более 80 тысяч.