Ucell кетма-кет иккинчи йил Ўзбекистонда мобил интернет тезлиги бўйича етакчи деб топилди
Ucell компанияси кетма-кет иккинчи марта Ookla Speedtest халқаро платформаси натижаларига кўра мамлакатдаги энг яхши мобил интернет тезлиги учун мукофотни қўлга киритди. Мукофотни Ookla вакиллари — маҳсулот бўйича катта вице-президент Ҳамди Фарид ва сотувлар бўйича директор Виктор Зен топширди.
Рейтингларни шакллантиришга асос бўлган Speedtest методологияси Халқаро электралоқа иттифоқи (ITU) томонидан тан олинган ва БМТ, шунингдек, Ўзбекистон Рақамли технологиялар вазирлигининг ҳисоботларида қўлланилади. Бу натижаларнинг халқаро миқёсда холис ва қиёсланадиган бўлишини таъминлайди.
Ucell хизмат кўрсатиш сифати, тармоқни ривожлантириш ва инновацион алоқа хизматларига алоҳида эътибор қаратган ҳолда мамлакатнинг технологик етакчисига айланиш сари ҳаракатни давом эттирмоқда.

Компания Ucell во второй раз подряд получила награду за лучшую скорость мобильного интернета в стране по результатам международной платформы Ookla Speedtest. Награду передали представители Ookla — Хамди Фарид, старший вице-президент по продукту, и Виктор Зэн, директор по продажам.
Методология Speedtest, на основе которой формируются рейтинги, признана Международным союзом электросвязи (ITU) и используется в отчётности ООН, а также Министерства цифровых технологий Узбекистана. Это делает результаты объективными и сопоставимыми на международном уровне.
Ucell продолжает движение к цели стать технологическим лидером страны, уделяя особое внимание качеству обслуживания, развитию сети и инновационным услугам связи.