Улуғбек Мустафоев Жиззах вилояти ҳокими лавозимига тасдиқланди
Президент Шавкат Мирзиёев иштирокида Халқ депутатлари Жиззах вилояти Кенгашининг навбатдан ташқари сессияси бошланди.
Сессияда ташкилий масала кўриб чиқилди.
Президент Жиззах вилояти ҳокими лавозимига ҳоким вазифасини бажариб келаётган Улуғбек Мустафоев номзодини илгари сурди.
Халқ депутатлари ва вилоят фаоллари номзод ҳақидаги фикрларини билдирдилар. Шундан сўнг вилоят ҳокимини тайинлаш масаласи овозга қўйилди.
Овоз бериш натижаларига кўра, Улуғбек Мустафоев Жиззах вилояти ҳокими этиб тасдиқланди.
Давлат раҳбари янги ҳоким билдирилган ишончни оқлаб, кейинги йилда вилоятга 4,5 миллиард доллар хорижий инвестиция олиб келиш, экспортни 500 миллион долларга етказиш, 175 минг одамни ишли қилиш, 15 минг оилани камбағалликдан чиқариш борасида қаттиқ ишлаши кераклигини кўрсатиб ўтди.
Маълумот учун, Улуғбек Мустафоев 2024 йил 19 декабрда вилоят ҳокими вазифасини бажарувчи этиб тайинланган эди.

Под председательством президента Шавката Мирзиёева началась внеочередная сессия Кенгаша народных депутатов Джизакской области. На сессии был рассмотрен организационный вопрос.
Глава государства предложил кандидатуру Улугбека Мустафаева, исполнявшего обязанности хокима, на должность хокима Джизакской области.
Депутаты и активисты области высказали свои мнения о кандидате, после чего вопрос о назначении хокима был вынесен на голосование.
По итогам голосования Улугбек Мустафаев утверждён хокимом Джизакской области.
Президент отметил, что новый хоким должен оправдать оказанное доверие и в следующем году обеспечить привлечение 4,5 млрд долларов иностранных инвестиций, довести экспорт до 500 млн долларов, обеспечить работой 175 тысяч человек и вывести из бедности 15 тысяч семей.