Ўсзаноатқурилишбанкнинг халқаро инвестицион компаниялар ва бизнес-акселераторлар билан ҳамкорлиги янада кенгаяди
Жорий йилнинг 7 декабрь куни Ўзсаноатқурилишбанк вакиллари «Wood's Winter Wonderland EME Conference» анжумани доирасида инвесторлар билан видеоалоқа (Investor Call) тарзида ўтказилган навбатдаги учрашувда қатнашди.
Тадбир Марказий ва Шарқий Европадаги етакчи инвестицион компания – «Wood&Co» кўмагида ташкил этилиб, унда «Dunross & Co» (Швеция), «Impera Capital» (Туркия), «RVX Asset Management» (АҚШ), «Stewart Industries Inc.» (АҚШ) ва «T.Rowe Price Intlernational» (АҚШ) халқаро инвестицион ва консалтинг компаниялари вакиллари иштирок этди.
Учрашув доирасида Ўзсаноатқурилишбанк томонидан Ўзбекистонда банк-молия соҳасида амалга оширилаётган ислоҳотлар, банкнинг сўнгги молиявий кўрсаткичлари, унинг коронавирус пандемияси шароитида молиявий барқарорлигини сақлаш бўйича қабул қилинган превентив чора-тадбирлари, муассасада халқаро сифат стандартларига мувофиқ трансформация жараёнлари, шунингдек, етакчи чет эл молиявий институтлар ва банк-молия ташкилотлари билан ҳамкорлигининг жорий ҳолати ҳақида батафсил маълумотлар берилди.
Хорижий инвестициявий ҳамжамият ва Ўзбекистоннинг ишбилармон доиралари вакиллари ўртасида муҳим аҳамиятга эга лойиҳаларни амалга оширишни жадаллаштириш масалалари муҳокама этилди.
Ўтказилган онлайн учрашув натижасида Ўззсаноатқурилишбанкнинг манфаатдор халқаро инвестицион компаниялар ва бизнес-акселераторлар билан икки томонлама ҳамкорлиги янада кенгайиши кутилмоқда.
Маълумот учун: «WOOD & Co.» шаклланаётган бозор иқтисодиётига эга мамлакатларда етакчи инвестицион банк ҳисобланиб, Шарқий Европа ва МДҲ мамлакатларига алоҳида эътибор қаратиб келмоқда. Банк 1991 йилдан бошлаб бутун дунёда кенг қамровли инвесторлар базасини яратди. Бугунги кунда муассаса ўз фаолиятини Варшава, Прага, Бухарест, Братислава, Милан ва Лондон шаҳарларида жойлашган офислари орқали амалга ошириб келмоқда.

Узпромстройбанк расширит сотрудничество с международными инвестиционными компаниями и бизнес акселераторами
7 декабря Узпромстройбанк принял участие в очередной встрече с инвесторами в формате видеосвязи (Investor Call) в рамках конференции «Wood's Winter Wonderland EME Conference», сообщает информационная служба банка.
Мероприятие было организовано при содействии ведущей инвестиционной компании в Центральной и Восточной Европе - «Wood&Co» с участием ведущих международных инвестиционных и консалтинговых компаний Dunross & Co (Швеция), Impera Capital (Турция), RVX Asset Management (США), Stewart Industries Inc. (США) и T.Rowe Price Intlernational (США).
В рамках встречи со стороны представителей Узпромстройбанк представлена информация об осуществляемых реформах в банковско-финансовом секторе Узбекистана, о последних финансовых показателях банка, принятых превентивных мерах сохранения финансовой стабильности банка в условиях пандемии короновируса, процессах трансформации Узпромстройбанк в соответствии с международными стандартами качества, о текущем состоянии сотрудничества банка с ведущими зарубежными финансовыми институтами и банковско-финансовыми организациями, а также обсуждены вопросы привлечения ведущих инвестиционных компаний в страну для наращивания сотрудничества между зарубежным инвестиционным сообществом и представителями бизнес кругов Узбекистана с целью реализации системно-значимых проектов.
Справочно: WOOD & Co. является ведущим инвестиционным банком в странах с формирующейся рыночной экономикой, который уделяет особое внимание регионам Восточной Европы и СНГ. C 1991 года создала обширную и уникальную базу инвесторов со всего мира и осуществляет свою деятельность через офисы, расположенные в Варшаве, Праге, Бухаресте, Братиславе, Милане и Лондоне.